Level 53 Level 55
Level 54

różne 54


10 words 0 ignored

Ready to learn       Ready to review

Ignore words

Check the boxes below to ignore/unignore words, then click save at the bottom. Ignored words will never appear in any learning session.

All None

Ignore?
pijar
inaczej PR (Public relations)
czołg
określenie to charakteryzuje grubą dziewczynę bądź chłopaka A: Kasia mi mówiła, że ma kilka kilo nadwagi b: No coś Ty, ona jest ...iem
dzięcioł
Inaczej dziwak albo poprostu debil.Określenie osoby,której nielubimy, albo wydaje nam się dziwna.Można w ten sposób mówić też o brzydkiej osobie. /// albo przysypianie na ...a. Niepochamowane przysypanie na siedząco, odznaczające się charakterystycznym efektem opadającej głowy, co najwyraźniej przypominało osobie wymyślającej to określenie stukanie dziobem w pień.
ambaras
1. kłopot sprawiany przez jakąś osobę lub rzecz; 2. trudna, przykra sytuacja (a...)
dziengi
inaczej pieniądze (dz...)
Bambera
dziewczyna lekkich obyczajów,dziewczyna o niskiej moralności // Żeński odpowiednik dresiarza zarówno pod względem estetycznym jak i mentalnym.
bryndza
1. ser z mleka owczego (czasem z domieszką mleka krowiego) o ostrym smaku; 2. (pot.) bieda, nędza 3. lipa, niedobrze, źle, niewesoło.
Brzeszczot
ostrze broni białej typu siecznego; głownia; klinga ; część tnąca piły ; Niezbyt urodziwy, głupi, prymitywny chłopak.
bumel
Inaczej wagary. Słowo pochodzi z języka niemeckiego, używane powszechnie w północnej części Polski (np. w Paryżu północy - Grudziądzu). ... jest to zjawisko niezbędne dla zachowania prawidłowego funkcjonowania mózgu. Chroniące przed zdziwaczeniem i debilizmem. ... dobrze łączy sie z konsumpcją piwa, wina etc. najlepiej w parku lub np. na Górze Zamkowej (w Grudziądzu). Najlepszy dzień na ... to 21 marca, ale każdy inny też jest dobry. ...ek - mały (krótki) ... np. z 2 - 3 godzin lekcyjnych; ...ujesz na chemii, a wracasz na matme. ...issimo - ... z lekcji języka włoskiego. -Ale badziew w tej szkole, chodźmy na ... ! -Jest kartkówka z historii, lepszy będzie ...ek.
chorągiewka
Człowiek, który radykalnie zmienia przekonania i poglądy. Raz idzie w lewo, a raz w prawo, nie ponosi odpowiedzialności za własne słowa.