Level 1 Level 3
Level 2

Verben mit der Endung –ić/–yć und –eć (i/y-Konjuga


155 words 0 ignored

Ready to learn       Ready to review

Ignore words

Check the boxes below to ignore/unignore words, then click save at the bottom. Ignored words will never appear in any learning session.

All None

Ignore?
kupić
kaufen
lubić
mógen
mówić
sprechen
dzwonić
klingeln/anrufen
robić
machen
liczyć
rechnen/zählen
życzyć
wünschen
uczyć się
lernen
mierzyć
messen
musieć
müssen
leżeć
liegen
siedzieć
sitzen
śmierdzieć
stinken
myśleć
denken
słyszeć
hören
milczeć
schweigen
ja kupiłem
ich kaufte (1. P. Sg M Prät.)
ja kupiłam
ich kaufte (1. P. Sg W Prät.)
ty kupiłeś
du kauftest (2. P. Sg M Prät.)
ty kupiłaś
du kauftest (2. P. Sg W Prät.)
on kupił
er kaufte (3. P. Sg M Prät.)
ona kupiła
sie kaufte (3. P. Sg W Prät.)
ono kupiło
es kaufte (3. P. Sg N Prät.)
my kupiliśmy
wir kauften (1. P. Pl M Prät.)
my kupiłyśmy
wir kauften (1. P. Pl W Prät.)
wy kupiliście
ihr kauftet (2. P. Pl M Prät.)
wy kupiłyście
ihr kauftet (2. P. Pl W Prät.)
oni kupili
sie kauften (3. P. Pl M Prät.)
one kupiły
sie kauften (3. P. Pl W Prät.)
ja kupię
ich werde kaufen (1. P. Sg Fut.)
ty kupisz
du wirst kaufen (2. P. Sg Fut.)
on/ona/ono kupi
er/sie/es wird kaufen (3. P. Sg Fut.)
my kupimy
wir werden kaufen (1. P. Pl Fut.)
wy kupicie
ihr werdet kaufen (2. P. Pl Fut.)
oni/one kupią
sie werden kaufen (3. P. Pl M/W Fut.)
ja kupiłbym
ich kaufte (1. P. Sg M Konj.)
ja kupiłabym
ich kaufte (1. P. Sg F Konj.)
ty kupiłbyś
du kauftest (2. P. Sg M Konj.)
ty kupiłabyś
du kauftest (2. P. Sg F Konj.)
on kupiłby
er kaufte (3. P. Sg M Konj.)
ona kupiłaby
sie kaufte (3. P. Sg F Konj.)
ono kupiłoby
es kaufte (3. P. Sg N Konj.)
my kupilibyśmy
wir kauften (1. P. Pl M Konj.)
my kupiłybyśmy
wir kauften (1. P. Pl F Konj.)
wy kupilibyście
ihr kauftet (2. P. Pl M Konj.)
wy kupiłybyście
ihr kauftet (2. P. Pl F Konj.)
oni kupiliby
sie kauften (3. P. Pl M Konj.)
one kupiłyby
sie kauften (3. P. Pl F Konj.)
ty kup
kauf! (2. Sg Imperativ)
on/ona/ono niech kupi
er/sie/es kaufe! (3. Sg Imperativ)
my kupmy
kaufen wir! (1. Pl Imperativ)
wy kupcie
kauft! (2. Pl Imperativ)
oni/one niech kupią
kaufen sie! (3. Pl M/W Imperativ)
ja muszę
ich muss (1. P. Sg Präs.)
ty musisz
du musst (2. P. Sg Präs.)
on/ona/ono musi
er/sie/es muss (3. P. Sg M Präs.)
my musimy
wir müssen (1. P. Pl Präs.)
wy musicie
ihr müsst (2. P. Pl Präs.)
oni/one muszą
sie müssen (3. P. Pl M/W Präs.)
ja musiałem
ich musste (1. P. Sg M Prät.)
ja musiałam
ich musste (1. P. Sg F Prät.)
ty musiałeś
du musstest (2. P. Sg M Prät.)
ty musiałaś
du musstest (2. P. Sg F Prät.)
on musiał
er musste (3. P. Sg M Prät.)
ona musiała
sie musste (3. P. Sg F Prät.)
ono musiało
es musste (3. P. Sg N Prät.)
my musieliśmy
wir mussten (1. P. Pl M Prät.)
my musiałyśmy
wir mussten (1. P. Pl F Prät.)
wy musieliście
ihr musstet (2. P. Pl M Prät.)
wy musiałyście
ihr musstet (2. P. Pl F Prät.)
oni musieli
sie mussten (3. P. Pl M Prät.)
one musiały
sie mussten (3. P. Pl F Prät.)
ja będę musiał
ich werde müssen (1. P. Sg M Fut.)
ja będę musiała
ich werde müssen (1. P. Sg F Fut.)
ty będziesz musiał
du wirst müssen (2. P. Sg M Fut.)
ty będziesz musiała
du wirst müssen (2. P. Sg F Fut.)
on będzie musiał
er wird müssen (3. P. Sg M Fut.)
ona będzie musiała
sie wird müssen (3. P. Sg F Fut.)
ono będzie musiało
es wird müssen (3. P. Sg N Fut.)
my będziemy musieli
wir werden müssen (1. P. Pl M Fut.)
my będziemy musiały
wir werden müssen (1. P. Pl M Fut.)
wy będziecie musieli
ihr werdet müssen (2. P. Pl M Fut.)
wy będziecie musiały
ihr werdet müssen (2. P. Pl F Fut.)
oni będą musieli
sie werden müssen (3. P. Pl M Fut.)
one będą musiały
sie werden müssen (3. P. Pl F Fut.)
ja musiałbym
ich müsste (1. P. Sg M Konj.)
ja musiałabym
ich müsste (1. P. Sg F Konj.)
ty musiałbyś
du müsstest (2. P. Sg M Konj.)
ty musiałabyś
du müsstest (2. P. Sg F Konj.)
on musiałby
er müsste (3. P. Sg M Konj.)
ona musiałaby
sie müsste (3. P. Sg F Konj.)
ono musiałoby
es müsste (3. P. Sg N Konj.)
my musielibyśmy
wir müssten (1. P. Pl M Konj.)
my musiałybyśmy
wir müssten (1. P. Pl F Konj.)
wy musielibyście
ihr müsstet (2. P. Pl M Konj.)
wy musiałybyście
ihr müsstet (2. P. Pl F Konj.)
oni musieliby
sie müssten (3. P. Pl M Konj.)
one musiałyby
sie müssten (3. P. Pl F Konj.)
ty siedź
sitz! (2. P. Sg M Imp.)
on/ona/ono niech siedzi
er/sie/es sitze! (3. P. Sg Konj.)
my siedźmy
sitzen wir! (1. P. Pl Konj.)
wy siedźcie
sitzt! (2. P. Pl Konj.)
oni/one niech siedzą
sitzen sie! (3. P. Pl M/W Konj.)
ja liczę
ich zähle (1. P. Sg Präs.)
ty liczysz
du zählst (2. P. Sg Präs.)
on/ona/ono liczy
er/sie/es zählt (3. P. Sg Präs.)
my liczymy
wir zählen (1. P. Pl Präs.)
wy liczycie
ihr zählt (2. P. Pl Präs.)
oni/one liczą
sie zählen (3. P. Pl M/W Präs.)
ja liczyłem
ich zählte (1. P. Sg M Prät.)
ja liczyłam
ich zählte (1. P. Sg F Prät.)
ty liczyłeś
du zähltest (2. P. Sg M Prät.)
ty liczyłaś
du zähltest (2. P. Sg F Prät.)
on liczył
er zählte (3. P. Sg M Prät.)
ona liczyła
sie zählte (3. P. Sg F Prät.)
ono liczyło
es zählte (3. P. Sg N Prät.)
my liczyliśmy
wir zählten (1. P. Pl M Prät.)
my liczyłyśmy
wir zählten (1. P. Pl F Prät.)
wy liczyliście
ihr zähltet (2. P. Pl M Prät.)
wy liczyłyście
ihr zähltet (2. P. Pl F Prät.)
oni liczyli
sie zählten (3. P. Pl M Prät.)
one liczyły
sie zählten (3. P. Pl F Prät.)
ja będę liczył
ich werde zählen (1. P. Sg M Fut.)
ja będę liczyła
ich werde zählen (1. P. Sg F Fut.)
ty będziesz liczył
du wirst zählen (2. P. Sg M Fut.)
ty będziesz liczyła
du wirst zählen (2. P. Sg F Fut.)
on będzie liczył
er wird zählen (3. P. Sg M Fut.)
ona będzie liczyła
sie wird zählen (3. P. Sg F Fut.)
ono będzie liczyło
es wird zählen (3. P. Sg N Fut.)
my będziemy liczyli
wir werden zählen (1. P. Pl M Fut.)
my będziemy liczyły
wir werden zählen (1. P. Pl F Fut.)
wy będziecie liczyli
ihr werdet zählen (2. P. Pl M Fut.)
wy będziecie liczyły
ihr werdet zählen (2. P. Pl F Fut.)
oni będą liczyli
sie werden zählen (3. P. Pl M Fut.)
one będą liczyły
sie werden zählen (3. P. Pl F Fut.)
ja liczyłbym
ich zählte (1. P. Sg M Konj.)
ja liczyłabym
ich zählte (1. P. Sg F Konj.)
ty liczyłbyś
du zähltest (2. P. Sg M Konj.)
ty liczyłabyś
du zähltest (2. P. Sg F Konj.)
on liczyłby
er zählte (3. P. Sg M Konj.)
ona liczyłaby
sie zählte (3. P. Sg F Konj.)
ono liczyłoby
es zählte (3. P. Sg N Konj.)
my liczylibyśmy
wir zählten (1. P. Pl M Konj.)
my liczyłybyśmy
wir zählten (1. P. Pl F Konj.)
wy liczylibyście
ihr zähltet (2. P. Pl M Konj.)
wy liczyłybyście
ihr zähltet (2. P. Pl F Konj.)
oni liczyliby
sie zählten (3. P. Pl M Konj.)
one liczyłyby
sie zählten (3. P. Pl F Konj.)
ty licz
zähl! (2. P. Sg Imp.)
on/ona/ono niech liczy
zähle er/sie/es! (3. P. Sg Imp.)
my liczmy
zählen wir! (1. P. Pl Imp.)
wy liczcie
zählt! (2. P. Pl Imp.)
oni/one niech liczą
zählen sie! (3. P. Pl M/F Imp.)
liczony
gezählt
licząc
zählend